שיער מקורזל אינו סוג שיער שצריך למנוע! למה מותגי שיער מטעים אותנו?

הנהלה | מאי 10, 2023

לא מעט מתולתלות לא יודעות מהו סוג השיער שלהן, וחשוב לאבחן זאת כי כך יוכלו לאתר את המוצרים המתאימים להן ביותר. בהתאמה לכך, גם מותגים מסוימים מטעים את ציבור המתולתלות לחשוב כי ניתן למנוע קרזול בשיער, למרות שמתכוונים למניעה של דבר אחר לגמרי- מניעת פריז בשיער.

מהו פריז?

פריז בשיער הוא מצב של שבו מבנה השערה משתנה מצורתו המקורי של התלתל. למעשה, אלו כל אותם שערות "מחושמלות" והן יכולות להופיע בכל סוגי השיער מחלק ועד מקורזל. עם זאת, הנטייה לפריז גבוהה יותר בסוג שיער מתולתל עד מקורזל.

הפריז נגרם מסיבות שונות ביניהן: שימוש תכוף בפן/דיפיוזר, לאחר תהליכים כימיים שעברו על השיער, לחות ועוד.

שיער מקורזל הוא לא פריז בשיער!

בקהילת מתולתלות בפייסבוק, אנו עדות להמון מתולתלות שמתבלבלות בנוגע לסוג השיער שלהן ובטוחות כי בגלל שלשיער שלהן יש נטייה לפריז (ובעצם- לכולן יש נטייה לפריז, זה לגמרי טבעי) – השיער שלהן מקורזל (סוג שיער 4).
אז אנחנו כאן כדי להדגיש את הנושא הזה, שיער מקורזל הוא שיער המאופיין במבנה שיער תלתלי צפוף במיוחד דומה בצורתו לאות Z ומשתייך יותר לאפרו. שיער מקורזל הוא הסוג היבש ביותר וחשוף יותר לפריז ולכן דווקא לבעלות שיער זה מומלץ להשתמש במוצרים עתירי לחות.

הנה כאן להשוואה שתי תמונות של שיער מתולתל ופריזי/ שיער מקורזל:

חשוב להבין ששיער גלי ומתולתל גם יכול להיות פריזי, אך הוא אינו שיער מקורזל!

והנה מסר חשוב בנושא

כפי שציינו, לא רק מתולתלות "חוטאות" בהבנת סוג השיער שלהן, גם מותגי שיער ואפילו מעצבי שיער מפורסמים, שכולנו סומכות בעיניים עצומות על הפרסומים שלהם עלולים להטעות אותנו ואף לגרום עוול לבעלות שיער מקורזל.

אנחנו אומרות די לבלבול! שיער מקורזל הוא שיער יפה, מדהים ביופיו ודי להקביל אותו לדבר סורר ומבולגן.

@metultalot #שיערמקורזל #שיערמתולתל #ביוטיטוק ♬ original sound – מתולתלות | אוריין פז