שאלות נפוצות

 

מאגר שאלות זה נועד לעזור לכן, מתולתלות מתחילות, כדי לענות על שאלות שחוזרות על עצמן בקהילה שלנו. כאן תוכלו להתחיל את הדרך המתולתלת שלכן איתנו.

שאלות נפוצות

מה זה פלופ?
שיטה לייבוש השיער. תוכלו לקרוא ולראות סירטון על זה בכתבה שלנו כאן על פלופ.

מה זה גלייז?

גלייז זה ג'ל. חומר לשיער, שקוף, שמיועד לפיסול ועיצוב תלתלים. ניתן לשים אותו אחרי או לפני שאר חומרי העיצוב או אפילו במקומם. תוכלו למצוא המלצות על גלייזים / ג'לים שונים כאן.

איך מכינים גלייז פשתן?

תוכלו למצוא את הגלייז כאן ביחד עם מתכונים ביתיים נוספים.

מה זה דיפיוזר?

החלק שמתחבר למייבש השיער/פן ומטרתו לפזר את החום בצורה שווה ובכך להביא את התלתלים לכדי ייבוש מלא. אפשר ליצור באמצעותו נפח מרשים לשיער כאשר הופכים את הראש ומייבשים מלמטה למעלה. כך מייבשים איתו את השיער.

מה זה CG ?

Curly Girl Method. שיטה מוכרת ברחבי העולם לטיפול בשיער מתולתל. לפרטים אודות השיטה תוכלו למצוא כאן.

איך אני יודעת אם חומר לשיער מתאים לשיטת CG?

תוכלי למצוא רשימת רכיבים כאן. כמו כן באתר יש מוצרים שהומלצו ע"י חברות הקבוצה. שמי לב שחשוב לבדוק תמיד את הרכיבים לפני קניית מוצר חדש. אין הנהלת האתר לוקחת אחריות על נכונות ואמיתות המידע

על איזה שמפו ללא מלחים אתן ממליצות?

זה מאוד אינדיוידואלי.

אם את מחפשת שמפו שמתאים לשיטת CG, הוא לא בהכרח חייב להיות ללא מלחים, הוא צריך להיות ללא סולפטים. על הבדל בין מלחים וסולפטים תוכלי לקרוא כאן. בנוסף, תוכלי למצוא באתר רשימה של סוגי שמפו שהומלצו ע"י חברות הקבוצה.

בים השיער תמיד מסתדר לי הכי יפה, אבל אם בים יש מלח, למה שמפו עם מלחים לא בריא לשיער?

כאשר אנחנו מדברות על שמפו ללא מלחים, לרוב הכוונה היא לשמפו ללא סולפטים, שכן זה השמפו שמתאים לשימוש אם רוצים לעקוב אחרי שיטת CG. לרוב לא מדובר על מלח ים שההשפעה שלו היא אחרת.

עם זאת שימי לב שכמו כל מלח, גם מלח ים עלול לייבש קצת את השיער. יכול להיות שהשיער יראה נפלא בטווח הקצר, אבל בטווח הארוך יכול להיות שהוא יתייבש ויהיה יותר ויותר קשה לעצב אותו. על כל אחת המלח משפיע בצורה אחרת כך שרק את יודעת מה הכי טוב לשיער שלך!

יש המערבבות מים עם מלח בשפריצר על מנת להשיג את האפקט של התלתלים לאחר הים ויש גם אפשרות לרכוש מוצרים דומים הנקראים "ספריי מלח".

על איזה קרם לחות אתן ממליצות?

יש כל כך הרבה קרמים ויש כל כך הרבה מתולתלות וסוגים שונים של תלתלים ככה שזה מאוד מאוד אינדיוידואלי. אנחנו ממליצות לכן לעבור על הפוסטים בקהילה, לזהות מישהי עם תלתלים דומים לשלכן ולקרוא במה היא משתמשת.

אני רוצה לחזור לשיער מתולתל אחרי שנים של החלקות. מאיפה מתחילים?

כמו שלשיער לקח זמן רב להיהרס, לחזור לשיער מתולתל זה לא בן לילה, זה לוקח זמן. השיער הכי בריא הוא השיער שיגדל מחדש. אל תתפתי לכל מני "שיקומים" למיניהם שועלים אלפי שקלים. בסופו של דבר מדובר בכימיקלים נוספים, ואת רוצה שהשיער שלך יגדל בריא בזכות עצמו.

תוכלי לקרוא את הכתבה הבאה על איך להעביר את התקופה הבעייתית הזו שבה השיער גדל.

בנוסף, מומלץ לזהות את סוג התלתלים שלך ולקרוא את הכתבות כאן

וגם לעבור לשיטת Curly Girl אם עדיין לא ניסית.

מה עושים עם נשירת שיער?

ראש ממוצע משיר כ100 שיערות ביום. מתולתלות רואות בדרך כלל יותר שיערות שנושרות במקלחת או בסירוק מכיוון ששיערה שנושרת מסתבכת בכל שאר השיערות, להבדיל משיער חלק שם השיערה פשוט מחליקה החוצה מבלי לשים לב. אם בכל זאת את מרגישה שהנשירה חזקה, תוכלי לקרוא על שיטות שונות לטיפול בכך כאן.

יש לי ילדה מתולתלת, מה הדרך הכי טובה לטפל בשיער שלה?

טיפים מחברות הקהילה- תוכלו למצוא כאן.

יש כאן מישהי שעשתה אומברה לתלתלים? אני רוצה לראות דוגמאות!

בוודאי! חברות הקהילה שלנו שיתפו את כל תמונות האומברה שלהן כאן.

איך משתמשים בשמן קוקוס / מה הוא עושה?

שמן קוקוס מרכך את השיער, שומר על הלחות ועוזר גם נגד קשקשים ויובש. יש כאלו שמשתמשות בו לשם עיצוב השיער אך לרוב מתולתלות משתמשות בו כמסיכה לשיער על שיער יבש לפני החפיפה. חברות קהילת מתולתלות ממליצות למרוח את השמן על השיער כשעה לפני המקלחת ולהמנע ממגע בשורשים, ניתן גם להשאיר אותו כמסיכה ללילה. כדי למנוע מהשמן לנטוף תוכלו לעטוף את השיער במגבת או בכובע רחצה. תדירות השימוש הינה פעם-פעמיים בשבוע, כתלות בשיער.
שמן קוקוס הופך לנוזלי בטמפרטורה של 24 מעלות כך שאם הוא נהיה מוצק, אפשר לחמם אותו בין הידיים.
חברות הקהילה שלנו ממליצות להשתמש בשמן קוקוס אורגני בכבישה קרה. ניסיתן ושמן הקוקוס לא מתאים לשיער שלכן? קראו את הכתבה הבאה.