האם החלקה אורגנית היא באמת אורגנית? קצת על פורמלין המצוי בהחלקות קרטין

הנהלה | אפריל 24, 2023

קהילת מתולתלות הינה מחבקת ותומכת שמטרתה להעצים את השיער המתולתל ודוגלות בטיפוח המראה הטבעי וביסוס התלתלים בנוף הישראלי. הקהילה אוהבת את כל סוגי השיער מהחלק ביותר ועד המקורזל בדגש על מראה שיער טבעי לחלוטין. השיער המצוי על ראשינו הוא חלק מדימוי הגוף ולכן השאיפה שלנו היא שכל אחת תהנה מהשיער שהטבע העניק לה ותחגוג אותו.

עם זאת, יש מתולתלות שאינן מעוניינות במראה המתולתל ובוחרות להחליק את שיערן. לרוב הן יחפשו את ההחלקה שתגרום הכי פחות נזק לשערה ולעצמן (כי בכל זאת, מדובר בהליך כימי) ואז מגיעות למעצבי שיער שמבטיחים כי ההחלקה שלהם הינה אורגנית. אך האם היא באמת אורגנית כמו שמפרסמים?

החלקה אורגנית – מה זה אומר?

אם תחפשו אחר מעצבי שיער שונים, כל אחד יאפיין החלקה אורגנית אחרת… יש כאלו שמבטיחים כי ההחלקות מתאימות לכל אחת מהאוכלוסיה (כולל נשים בהריון, לדעתנו- לא מומלץ בכלל ואף מסוכן!), יש כאלו האומרים שהחלקה אורגנית מטרתה לשקם את השיער, חלק מציינים שהחלקה אורגנית הינה החלקה המאושרת על ידי משרד הבריאות (ראו עוד בנושא: אזהרות שונות של משרד הבריאות בנוגע להחלקות שיער) ועוד.

חשוב להבין כי החלקה, לא משנה כיצד היא משווקת מכילה חומרים שונים שמשנים את מבנה השערה, וכל חומר כזה צריך להיות חזק בעמידתו על מנת שההחלקה תחזיק זמן רב יותר. החלקה מזיקה גם לשיער וגם עלולה להזיק למי שמבצע אותה באופן חד משמעי.
פורמלין – רכיב משמר שנמצא בהחלקות קרטין

פורמולין (פורמאלדהיד) הוא גז והצורה המהולה שלו במים נמצאת בשימוש נרחב במוצרי קוסמטיקה רבים, איפור, לק שיער ועוד. בהחלקות שיער הסיכון לשאיפת הגז הוא גבוה יותר כי כאשר משתמשים בחום ישיר, הפורמאלדהיד משתחרר לאוויר ומגיע למערכות הנשימה שלנו.
 מה גורם הרכיב למי שנמצאות בסביבתו? למה הגבילו את השימוש ברכיב זה? צפו ולא תאמינו >
@metultalot #אכפת_לי_מ רכיבים בריאים יותר בתעשיית הקוסמטיקה! וגם לנפץ את המיתוס- לא כל מה שטבעי הוא בריא ❌#שיערבריא #שיער ♬ צליל מקורי – מתולתלות | אוריין פז

כבר כתבנו את דעתנו על סרטונים המעודדים החלקות שיער והיא לא השתנתה מאז 🙂 ממליצות בחום לאמץ את המראה הטבעי עד כמה שניתן ואם ממש רוצות שיער חלק, אז אפשר לבחור בפן מידי פעם ולחזור למראה הטבעי לאחר חפיפה, העיקר לא להעביר אותו הליך כימי שעלול להזיק לכן או לשיער שלכן.