איזה שמן מתאים לשיער שלך?

ריקי קליין | מאי 5, 2019

ריקי

שמנים ומוצרים מבוססים על שמנים מלווים אותנו משחר ההיסטוריה. הם תופסים חלק משמעותי בחיינו במוצרי טיפוח, ותכונותיהם המופלאות תורמות לנו רבות בשמירה על לחות, רכות וברק, לטיפול בגירויי עור וקשקשים, מונעים את שבירת השיער ומעודדים את צמיחתו.

סוגי שמנים הנפוצים במוצרי טיפוח הם שמן קוקוס, שמן ארגן, שמן חוחובה, שמן זית ועוד. שמנים שונים יכולים לעזור לנו להתמודד עם בעיות שונות בעור ובשיער כגון יובש, אדמומיות, קשקשים. כמו בכל מוצר טיפוח, גם כאן כל רעמה מתנהגת אחרת, ואת השמן נבחר לפי הצורך הספציפי שלנו ולפי תגובת השיער.

olive oil

שמן. איירה: ריקי קליין

שמן – מה זה?

לפני שנכנס לתאוריות וסיפורי מעשיות (שלחלקן אין ביסוס מדעי, אבל יש המון סיפורים שתומכים בכך לאורך השנים), נסביר קצת כיצד שמנים יכולים לעזור לנו באופן עובדתי.

מה שמגדיר חומר מסוים כשמן, הוא היותו תרכובת פחמימנים אשר נוזלית בטמפ' החדר ואינה מסיסה במים. סוגים שונים של שמנים נבדלים אלה מאלה בעיקר בהרכבם הכימי ובאורך השרשרת הפחמימנית, כמות חומצות השומן והמבנה המרחבי שלהם. חלק מהשמנים מצפים את השערה בחלקה החיצוני, וחלקם מסוגלים לחדור לשערה עצמה. מה עדיף? כמו תמיד, תלוי למי. 😊

למה השיער שלנו זקוק לשמן?

השיער שלנו חשוף לנזק יומיומי, הן מחפיפות והן מתכשירי עיצוב, והן עקב תהליכים כימיים או תרמיים. עם הזמן השיער מאבד את ההגנה הטבעית שלו והופך להיות נקבובי יותר ויותר. כתוצאה מכך מתרחשות שתי תופעות: הראשונההיא איבוד מהיר של לחות מהשיער בחשיפה לסביבה, והשנייה היא ספיגת לחות מאוד רבה מדי בחשיפה למים.

מכיוון שהתרבות שלנו מעודדת מקלחות וחפיפות יומיומיות, השיער סופג יותר מים בכמות גדולה ממה שהוא צריך ובזמן קצר מאוד. החלק הפנימי של השערה מתנפח בעוד חלקה החיצוני שאינו גמיש כל-כך נפגע ומתעוות. לכן ישנה חשיבות לשמירה על גמישות כל חלקי השיער ושימון כל חלקיו, ולהבנה שגם המים עצמם יכולים לייבש ולגרום לשיער לאבד מגמישותו, אלא אם נדאג לשמר את הלחות בתוך השיער ולהגן על המעטפת שלו בו-זמנית, או נשלוט בכמות המים שהשיער סופג. את שתי המטרות האלה ניתן להשיג באמצעות שמנים.

השיער והעור שלנו באופן טבעי מצופים בשמן (אותו אנחנו נוהגים להסיר במקלחת ולאז להחליף אותו עם קרם גוף או מרכך), והסרת השמנים החיוניים פוגעת בגמישות העור והשיער ומאיצה את כל התופעות המוזכרות מעלה.

קסם אברג'ל

קסם אברג'ל. צילום: קורל גולדנר

ניתן לצמצם את הנזק שנגרם עי"י מריחת שמנים שמפצים על אלו שהוסרו. מריחת שמן לפני החפיפה תמנע את ספיגת המים המיותרת וגם את נזקי השמפו, ומריחת שמן אחרי החפיפה תסייע בסיכוך השיער ובשמירה על הלחות. השמן יעשה את הפעולות האלה בין אם הוא חודר לשערה ובין אם הוא מצפה אותה עקב תכונותיו ההידרופוביות, וכמו תמיד איזון היא מילת המפתח.

מי שיש לה שיער מאוד דק ושמן, ייתכן ותעדיף דווקא שמנים קלילים יותר אשר מצפים את השיער ולא חודרים אליו, ובעלות שיער עבה מאוד ויבש יהנו משמנים שחודרים בקלות לעומקי השיער ומגנים עליו מהתופעות השונות בצורה אינטנסיבית יותר.

שמן במוצרי שיער – לא מה שחשבתן

יצרנים רבים אוהבים להשתמש בשמם הטוב של השמנים על מנת למשוך אותנו לרכוש מוצרים שונים המכילים שמנים, אם כי לעיתים הם מופיעים בריכוזים קטנים ואינם מהווים מרכיב משמעותי במוצר. ישנם מקרים בהם עדיף להשתמש בשמנים בצורתם הטהורה. במקרה זה עדיפים שמנים לא מזוככים ובכבישה קרה. כך נוכל להנות מיתרונותיהם הבריאותיים ולעיתים במחיר זול יותר. בכל מקרה, כמו תמיד נחזור ונמליץ לקרוא את רשימת הרכיבים בכל מוצר אותו אנו קונים ולבדוק על מה אנחנו משלמים.

הערה חשובה: משום ששמנים מופקים מאגוזים וצמחים שונים, הם עלולים לגרום לגירוי או לתגובה אלרגית ולכן יש לנקוט במשנה זהירות כאשר מנסים שמנים חדשים. יש לבחון את השמן על אזורים קטנים בגוף במיוחד כאשר מדובר בילדים קטנים. בכל תגובה חריגה כגון אדמומיות, צריבה או עקצוץ, פריחה או נפיחות, יש להפסיק את השימוש ולהיוועץ עם רופא. יש להבדיל בין שמנים טבעיים לבין שמנים אתרים מרוכזים אשר מופקים באופן סינטטי ואינם מומלצים לשימוש ישיר על העור.

שמנים נפוצים וסגולותיהם

נזכיר כי חלק מהסגולות המצוינות כאן אינן נתמכות באופן מדעי אלא מבוססות על ניסיון ומידע שהצטבר ברשת, ובכל זאת נביא את המידע על-מנת שתוכלו להחליט מה כדאי לנסות בעצמכן, ולהקל עליכן להתאים את השמן לשימושכן.

שמן ארגן– מופק מאגוז הארגן שמקורו במרוקו, עשיר בחומצות שומן, נוגדי חימצון וויטמינים, מרכך את השיער ומונע את שבירתו. מונע "פריז". ניתן לשימוש יומיומי גם אחרי חפיפה משום שהוא נספג בקלות ובמהירות.

שמן זרעי ענבים – עשיר בוויטמינים ומינרלים, מסייע בחיזור השיער. מתאים לשימוש לאחר חפיפה או במקום מרכך. השמן גם מגן מחום וניתן למצוא אותו במוצרים המתאימים לשימוש עם חום (פן, מחליק שיער).

שמן קוקוס– שמענו כבר רבות על נפלאות שמן הקוקוס והשפעתו המטיבה על השיער. הוא מופק מאגוז הקוקוס, עשיר בחומצות שומן, חודר לשיערה ולא רק עוטף אותה מבחוץ ומסייע לשמירה על לחות ולמניעת יובש. השפעתו על השיער דומה לזו של קרטין, והוא תורם לחוזק השיער ומונע את שבירתו, ומעודד צמיחה. לשימוש לפני חפיפה- גם כטיפול וגם לסיוע בפתיחת קשרים.

שמן שקדים – שמן בסיסי אשר מתאים לשימושים שונים. משמש גם כשמן נשא לשמנים אחרים, לעור, לפנים ולשיער. מכיל נוגדי חמצון, ויטמינים, חומצות שומן וחלבון, מזרז צמיחה ומונע גירויים בעור וקשקשים. השמן נחשב קליל יחסית ולא מכביד על השיער.

שמן קיק– מופק מזרעי קיקיון. רבות נאמר עליו שהוא מעודד צמיחה של שיער משום שהוא מכיל חומצות שומן, ויטמינים וחלבונים, ומסייע בניקוי הקרקפת ושמירה על בריאותה. הוא מסייע גם במניעת קשקשים ומרכך את השיער. השמן סמיך מאוד, מומלץ לשימוש יחד עם שמנים אחרים, לשימוש ישירות על הקרקפת מספר שעות לפני חפיפה.

שמן חוחובה –זהו אינו באמת שמן אלא סוג של שעווה, הוא מופק מצמח החוחובה ודומה בהרכבו הכימי לזה של הסבום הטבעי, ולכן אינו משאיר תחושת שמנוניות ונספג היטב בעור הקרקפת, הפנים והגוף וניתן להשתמש בו באופן חופשי בכל הגוף. מסייע בסיכוך וריכוך השיער ומסייע לבעיות עור שונות. מומלץ כטיפול לפני חפיפה ישירות על עור הקרקפת, ומומלץ מאוד לעור הפנים וגם להסרת איפור.

שמן זית– מופק מזיתים, מרכך את השיער, מצפה אותו ומגן עליו מחום ומגן מנזקים. מומלץ לשימוש לפני חפיפה.

אופן השימוש

את השמן נמרח על שיער יבש לפני החפיפה על-מנת להגן על השיער מפעולת החפיפה ומהמים, או אחרי החפיפה על מנת לשמר חלק מהלחות ולהחזיר לשיער סיכוך או ברק.

ניתן למרוח תערובת של שמנים למשך מספר שעות על מנת שהשמן ייספג היטב בשיער. אפשר וכדאי להאיץ את התהליך ע"י חום – מגבת חמה או פן.

השמנים ניתנים להסרה מהשיער ע"י חפיפה עם שמפו (גם כזה ללא סולפאטים), וגם ע"י מרכך שהוא בעצמו מבוסס על שומן ומכיל חומרים מתחלבים שמסייעים לשמנים ולמים להתערבב אלה באלה.

במקרה והשיער דק מאוד והשמן אינו נספג כהלכה אפשר לערבב מעט מן השמן עם קרם לחות שיסייע בפיזור השמן על השיער באופן אחיד (כמובן מומלץ כזה ללא סיליקונים).

רשימה מלאה של שמנים ומידת החדירה שלהם לשיער בהתבסס על בדיקות מעבדה, תוכלו למצוא כאן.

כתבה וחקרה: ריקי קליין, המדענית של קהילת מתולתלות.

הכותבת הינה בעלת תואר שני בהנדסה כימית מהטכניון.