פלופ ופלופינג

הנהלה | אוגוסט 4, 2015

מה זה פלופ?

פלופ היא שיטה שעוזרת להגדיר תלתלים כאשר הם מתייבשים לאחר החפיפה.

פלופ ופלופינג

תמונה: OneDollarPhoto

איך זה עובד?

לשיטה יש מספר גרסאות אך לב השיטה זהה בכולן – ייבוש השיער באמצעות שימוש בחולצת כותנה על מנת להפחית את כמות הפריז. לחולצת כותנה (וכן למגבת מיקרופייבר) יש סיבים צפופים ודקים שהם עדינים יותר לשיער מאשר הסיבים הגדולים של מגבת רגילה. שימוש בחולצת כותנה מפחית משמעותית את כמות הפריז בעת הייבוש מאשר שימוש במגבת.
אוספים את השיער לתוך החולצה כאשר השיער מונח בצורת אקורדיון וזאת להבדיל משיער המונח בתוך מגבת. מכיוון שהשיער מוחזק כך ישר לאחר שלב עיצוב השיער, התלתלים מתייבשים בצורת האקורדיון שהוגדרה להם ולכן הם מוגדרים יותר ומתולתלים יותר.

פלופ- צעד אחר צעד

1. אחרי החפיפה, עצבי את השיער כפי שאת רגילה. אם את מסרקת בדרך כלל את שיערך, סרקי אותו גם הפעם. אם לא, אל תסרקי. הניחי על השיער בפיזור אחיד את שילוב החומרים שאת בדרך כלל שמה לאחר החפיפה. השתדלי לשים את החומרים על שיער לח ולא נוטף מים בכדי שהשיער יספוג טוב יותר את החומרים.
2. קחי חולצת כותנה ישנה (100% כותנה, עדיף חולצה ארוכה אבל לא חובה) והניחי אותה על משטח ישר (למשל מיטה) כאשר החלק של השרוולים פונה אליך.
3. הפכי את הראש והתכופפי אל עבר מרכז החולצה כאשר השיער מתקפל בעדינות לתוכה.
4. קפלי את החלק של החולצה הרחוק ממך מעל השיער אל עבר הצוואר, אם יש צורך היעזרי בכפל כפול והחזיקי עם היד.
5. עם היד השניה הצמידי את החלק הקרוב אליך אל עבר המצח והחזיקי את החולצה המוצמדת משני צידי האוזניים.
6. גלגלי את צידי החולצה ביחד עם השרוולים וקישרי מאחורי הצוואר. אם החולצה ארוכה תוכלי לעשות קשר נוסף מקדימה, מעל המצח.
7. המתיני! זמן ההמתנה תלוי בך. זה יכול להיות 20 דקות ואת יכולה גם להישאר עם הפלופ לילה שלם ולקום בבוקר לתלתלים מוגדרים (שימי לב שלא כל סוגי השיער מצליחים להתייבש במהלך הלילה). בזכות הפלופ תוכלי להמשיך לעשות את הסידורים שלך בבית בקלות מבלי לדאוג שהחולצה תשתחרר מהשיער. לאחר זמן ההמתנה, הסירי את החולצה מהשיער ודווחי לנו האם גם לך התלתלים התעוררו מושלמים!
סרטון הסבר הממחיש את הצעדים, תוכלו לראות כאן: