האם אופנת התלתלים היא טרנד חולף?

ניצן בר טוב | מאי 6, 2018

טרנד או כאן כדי להשאר? האם העולם כיום מוכן יותר לקבל את התלתלים שלנו כפי שהם? דעה.

עד לפני כמה שנים בודדות נסחפו המוני נשים ונערות ברחבי העולם אחר אופנת ההחלקות, נדמה כי כמעט כולן שאפו לשיער חלק "קרשים" עם מגוון רחב של החלקות שיצא לשוק: יפנית, אורגנית, מצרית ועוד כמה החלקות בשמות מעניינים אשר כולן הבטיחו תוצאות מדהימות וטיפול אינטנסיבי בתלתל הסורר.

לאחרונה נדמה כי טרנד ההחלקות דעך ועימו הגיעה עלייתו של התלתל, זה שנלחמנו בו שנים. הטרנד המתולתל סחף כבר את בנות ישראל עם אתר המתולתלות שלנו וקבוצה בפייסבוק המונה כ70,000 חברות ואף חברים, כמו גם יציאתם של קווי מוצרים של החברות המובילות בתחום הקוסמטיקה המיועדים במיוחד למתולתלות.

בשנים האחרונות הגיע טרנד התלתלים הבינלאומי גם אל בתי האופנה הגדולים בארץ אשר בחרו בפרזנטורים ודוגמני מסלול מתולתלים במיוחד כגון: רנואר, אורבניקה, גונג ופוקס שאת הקמפיין החדש שלה מוביל לא אחר מאשר הדוגמן המתולתל והמדובר ברק שמיר אשר הספיק לצעוד כבר על המסלולים של דולצ'ה & גבנה ודיסקוורד היוקרתיות (אומנם הוא הספיק ממש לאחרונה לקצץ אותם, אך במקרה שלו מדובר במטרה ראויה).

עם זאת, לא רק בתי האופנה הגדולים הבינו כי מדובר בטרנד מטורף, הרשתות החברתיות רוויות כוכבות רשת מתולתלות ובלוגריות עצמאיות אשר מעלות פוסטים מעצימים, המלצות לתכשירים, אינספור סרטונים לשגרת טיפוח, תסרוקות שונות ועוד. אלו מרוויחות מאות אלפי עוקבים מתולתלים אשר לומדים מהמלצותיהן, כמו גם מגוון רחב של מוצרים תמורת סרטוני המלצה קצרצרים. בולטות במיוחד הן התאומות המתולתלות, בלוגריות האופנה סיפריאנה קוואן וטי קיי וונדר המנהלות את בלוג האופנה Urban Bush Babes.

Urban Bush Babes

Urban Bush Babes

אך בחיים כמו בחיים, נדמה כי הכל חולף. מתולתלות רבות וודאי חוששות מהיום שבו טרנד התלתלים ידעך. אולם, נראה כי מה שהתחיל כטרנד הופך לאיטו למיינסטרים ויותר ויותר נשים, נערות ואף ילדות קטנות וגברים מחבקים באהבה את התלתלים שלהם ומקבלים חיבוק חזרה מהסביבה.

אז מה שונה הפעם?

הדבר הראשון הוא ללא ספק האישור שמקבלים המתולתלים והמתולתלות מקובעי הטרנדים הגדולים, מעצבי האופנה הבינלאומיים. הדבר השני הוא האינטרנט. האינטרנט מסייע למתולתלים ללמוד מה נכון לתלתל, מה הרכב השיערה ומשמעותה, כמה מים, שמנים וקרמים נכון לשים לצד התפתחותן של שיטות מיוחדות כדוגמת הCG אשר מצאו את מקומן בשגרת הטיפוח של רבים.

כמו כן, האינטרנט מביא להעצמה בין מתולתלים ומתולתלות, העולם נראה ככפר גלובלי מתולתל בו כולם מחזקים זה את זה ומפרגנים זה לזה, מה שגורם לתחושת שייכות בקרב המתולתלים ומחזק את רצונם להתאים לרשת שנוצרה באמצעות שמירה וטיפוח התלתלים.

הדבר השלישי והאחרון אשר ללא ספק מתחזק גם הוא באמצעות האינטרנט ומביא לשינוי גם בקבלת התלתלים, הוא השינוי שחל באידיאל היופי וקבלת השונה והאחר. בעידן שבו כל אחד יכול לבטא את עצמו ולהפוך לקובע טרנדים, גם מי שמרגיש שאינו עומד באידאל היופי, או אולי סוטה ממנו יכול למצוא תמיכה ומקום בטוח להיות מי שהוא.

שינוי באידיאל היופי

לסיכום, נראה כי חל שינוי משמעותי בתדמית התלתל לצד עלייתו של הטיפוח הטבעי, קבלת ה"עצמי" וגישה לפיה אם רק נלמד מה נכון לסוג השיער שלנו נוכל לתחזק ולשמר את תלתלינו. התלתלים נתפסו וייתפסו כ"בעלי אופי", שופעים וקופצניים וטרנד התלתלים הגדולים והנפוחים כבר סחף את כל העולם ומביא להעצמה גדולה בקרב מתולתלים. נראה כי המשך התהליכים שנסקרו לעיל מכניסים את התלתלים למיינסטרים ומדובר ברווח גדול לקהילה שלמה ומאוחדת, כמה כיף להיות מתולתל בתקופה שכזאת.