שמפו יבש – יעיל או מלוכלך?

ריקי קליין | ינואר 9, 2017

ריקי

גם אתן שמעתן על שמפו יבש אבל זה היה נשמע לכן קצת מפוקפק? מסתבר שאפשר להשתמש בשמפו יבש גם כמוצר לעיצוב טקסטורת השיער ולא רק לחפיפה. בהמשך לסדרת הכתבות של המדענית המתולתלת על התאמת מוצרי השיער לתלתלים שלנו

בכתבות הקודמות דיברנו על מוצרי הלחות והעיצוב ואף מוצרי הטקסטורה והאם הם מתאימים לשימוש בשיערכן. נמשיך עם מוצרי הטקסטורה והפעם- שמפו יבש.

שמפו יבש

קטגוריה: טקסטורה

כן כן, מוצר זה נכלל תחת חומרי עיצוב ויש להתייחס אליו כך לכל דבר. בין אם את חובבת חפיפות וחסידה מושבעת של שמפו ובין אם את מתרחקת מסולפאטים, השמפו היבש אינו מסיר לכלוך באותו אופן ששמפו רגיל עושה זאת. הוא סופח עודפי שומן ובכך מאפשר לשורשים נקיים לקבל נפח וטקסטורה. בנוסף הוא מכיל תוספי ריח ומאפשר לשיער להראות ולהרגיש כאילו הוא נחפף זה עתה, מבלי לחפוף את השיער כולו ומבלי להרטיבו. שמפו יבש מגיע בצורה של ספריי או אבקה, לרוב מבוסס על עמילן תירס או אורז אשר מסייעים בספיחת לחות. שימו לב שלעיתים השמפו היבש יכיל גם סיליקון, כי פשוט אי אפשר לסיים דמי-חפיפה מבלי לתת את ההרגשה המבריקה והרעננה. אז אפשר ועדיף לוותר.

למי זה טוב?

למי שרוצה להאריך את פרקי הזמן בין חפיפות, למי שרוצה להוסיף נפח לשיערה ע"י ניקוי השורש בלבד, או למי ששיערה שומני מאוד ופשוט לא בא לה לחפוף היום.

למי זה לא טוב?

למי שפשוט לא בא לה לפזר אבקה על שיערה במקום לחפוף.

איך משתמשים?

מרססים ממרחק של כ-20 ס"מ על שיער יבש בלבד באיזור השורשים, ומעסים את הקרקפת. ניתן לסלק עודפי אבקה באמצעות מגבת יבשה.

 

לסיכום סדרת כתבות זו, התנסי במוצרים שונים על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. שלבי מוצרים שמטרתם לשמור על לחות עם מוצרים שיתנו הדגשה ועיצוב.  אם שיערך דק ועדין, מומלץ להשתמש בחומרים שלא יכבידו עליו, מומלץ לעסות מוס באיזור השורשים, לא לוותר על חפיפות ולהתנסות בשמפו יבש. אם שיערך עבה מאוד ויבש, השתמשי בקרם לחות ושמנים ונסי להאריך את פרקי הזמן בין החפיפות כמה שיותר.

בסופו של יום, השיער של כל אחת יגיב אחרת לכל אחד מהחומרים. חשוב לנסות ולהתנסות על מנת שתוכלי להגיע בדיוק למראה הרצוי, בין אם את מעוניינת במראה חופשי וטבעי של "הרגע התעוררתי" (למרות שבעצם הרגע סיימת שעתיים של חפיפה, עיצוב, ייבוש על-ידי דיפיוזר, חפיפה מחדש כי לא אהבת את התוצאה ואז בייביליס), או במראה מוקפד ומדוייק שיעזור לך להתקבל לתפקיד רשמי בממשלה.

professional-riki-klein

כתבה ואיירה: ריקי קליין, המדענית של קהילת מתולתלות.

הכותבת הינה בעלת תואר שני בהנדסה כימית מהטכניון.