האם השיער שלך צריך קרם לחות?

ריקי קליין | ינואר 1, 2017

ריקימה זה גלייז? מה זה סרום? איך משתמשים במוס? אבקת נפח? מה? מי?

אם אי פעם מצאתן את עצמכן שואלות את אחת השאלות האלה, אתן לא לבד! סדרת המאמרים הבאה תעשה לכן קצת סדר בראש.

 

leaveinconditioner-riki-klein

קרם לחות

קטגוריה: לחות לשיער

אדון כל המוצרים, רובנו לא יכולות להתקיים בלעדיו. קרם הלחות הינו קרם שמכיל רכיבי לחות שונים, בעיקר מים, שמנים, חומרים מתחלבים (כאלה שמסייעים לשמנים להתערבב עם המים), סיליקונים שאמורים לעטוף את השערה ולהגן עליה מפני אובדן לחות ולהעניק לה לחות וברק, רכיבי ריח וכמובן חומרים משמרים.

הקרמים הטבעיים יותר שאינם מבוססים על סיליקון לרוב יכילו תחליפים שונים שמטרתם לשמור על הלחות של השיער מבלי לאטום את השערה לגמרי, כגון שמנים טבעיים ופרוטאינים אשר יאפשרו שטיפה והסרה של המוצר באמצעות מים בלבד או שמפו עדין. קרם הלחות לרוב יהיה עשיר במרקמו, יעניק לחות באופן מיידי ויעצב את התלתל תוך שמירה על צורתו.

למי זה טוב?

כמעט לכל מי שמחפשת להוריד מהנפח, להוסיף לחות לשערה ולהעניק לו ברק, ומעוניינת במראה טבעי שאינו מעושה יתר על המידה.

למי זה לא טוב?

מי ששיערה נוטה להיות שמן, דק וחסר נפח, ומי שמחפשת הגדרה טובה יותר לשיערה. במקרה כזה מוטב להשתמש בכמות קטנה יותר, לשלב אותו עם מוצרים נוספים או להמנע ממנו לחלוטין.

איך משתמשים?

על שיער לח לאחר חפיפה מפזרים באמצעות האצבעות. קרמים שמכילים סיליקון, מומלץ להשתמש בכמות קטנה במיוחד אם מדובר בשימוש חוזר בין החפיפות. ניתן לרענן את השיער עם מעט מים על מנת לגרום לקרם "לפעול מחדש". ניתן לגלגל קצוות שיער על האצבע באיזורים מסויימים על מנת לתת מראה מודגש יותר באיזור מסגרת הפנים.

איזה קרמים מומלצים?

תוכלו להיעזר במאגר סוגי הקרם לחות של אתר מתולתלות.

כתבה ואיירה: ריקי קליין, המדענית של קהילת מתולתלות.

הכותבת הינה בעלת תואר שני בהנדסה כימית מהטכניון.

בהמשך בקטגוריית הלחות – סרום ושמן. השארו מעודכנות!