למה כולן ממליצות על גלייז?

ריקי קליין | ינואר 3, 2017

 

ריקיאם אי פעם מצאתן את עצמכן שואלות למה כולן ממליצות על גלייז או מה זה בכלל? התשובות כאן! בהמשך לסדרת הכתבות של המדענית המתולתלת על התאמת מוצרי השיער לתלתלים שלנו

בכתבות הקודמות דיברנו על מוצרים בקטגוריית הלחות והאם הם מתאימים לשימוש בשיערכן. הפעם נעבור לקטגוריית העיצוב, ונתחיל עם חביב המערכת – גלייז.

fun-riki-klein

גלייז

קטגוריה: עיצוב

מדובר בחומרי עיצוב אשר מכילים ג'ל בכמות זו או אחרת, לרוב מבוססים על PVP (או בהרחבה Polyvinylpyrrolidone), חומר אשר מייצב ו"מדביק" את התסרוקת במקומה, עם או בלי סיליקונים. גלייזים המכילים סיליקונים המסיסים במים (כאלו עם תוספת PEG ברשימת הרכיבים) יקרים יותר בשל שיטת היצור שלהם אך מתאימים גם הם כאשר משתמשים בשמפו שלא מכיל סולפטים.

משפחת הג'לים בכלל והגלייז בפרט, מעניקים עיצוב חזק ונוקשה יותר ומאפשרים להגדיר היטב את התלתל מבלי להכביד עליו, וכן לעיצוב של תסרוקות שונות. הג'לים ידועים כאוצרי לחות ע"י כך שהם יוצרים מעטפת קשיחה על השיער, כולאים את הלחות בפנים ומאפשרים לתלתל להתייבש ב"מראה הרטוב". המעטפת שנוצרת מונעת מהשיער לספוג לחות מבחוץ ובכך מונעת "פריז" ועוזרת לתלתל להשאר בצורה שבה הוא התייבש.

למי זה טוב?

כל מי שמעוניינת במראה מוגדר ומעט נוקשה.

למי זה לא טוב?

למי שמעוניינת במראה רך וטבעי, למי שמעוניינת בנפח המבוסס על פריז וכן למי שהשיער שלה מכיל טקסטורות שונות, שכן הג'ל ידגיש את ההבדלים בין האיזורים הללו.

איך משתמשים?

עדיף על שיער נוטף מים- במקלחת עצמה עוד לפני הייבוש. כך הלחות נשמרת בצורה הטובה ביותר וצורת התלתל נשמרת אף היא.

טיפ: לאחר שהשיער התייבש לצורתו הרצויה, ניתן "לשבור" את המעטפת הקשיחה באמצעות כיווצ'וץ' השיער מעט באמצעות האצבעות.

איזה גלייזים מומלצים?

תוכלו להיעזר במאגר הגלייזים באתר מתולתלות.

 

כתבה ואיירה: ריקי קליין, המדענית של קהילת מתולתלות.

הכותבת הינה בעלת תואר שני בהנדסה כימית מהטכניון.

בהמשך בקטגוריית העיצוב– מוס. השארו מעודכנות!