חורף? כך תחזירו את מראה החוף לשיערכן

ריקי קליין | ינואר 8, 2017

ריקי

אוהבות את השיער שלכן אחרי הים? או שאולי המראה המלוח פחות מדבר לתלתליכן? ספריי מי ים נהיה נפוץ יותר ויותר בפארמים. למי הוא מתאים ואיך כדאי להשתמש? בהמשך לסדרת הכתבות של המדענית המתולתלת על התאמת מוצרי השיער לתלתלים שלנו

בכתבות הקודמות דיברנו על מוצרי הלחות והעיצוב והאם הם מתאימים לשימוש בשיערכן. כעת נתייחס למוצרים המקנים טקסטורה שונה.

beach-riki-klein

מי מלח – ים

קטגוריה: טקסטורה

מכירות את זה שהשיער מסתדר הכי טוב בים? אתם מרגישות טבעיות וחופשיות ופשוט מתבאסות לחזור הביתה ולחפוף….

הלחות שבים, יחד עם הרוח שגורמת לייבוש מהיר, והמלח ששוקע בשיער ומסייע בהדגשת התלתלים עושים את שלהם. הקשרים הכימיים בין הנתרן והכלור שבמלח (מלח = נתרן-כלוריד) גורמות ליצירת קשרים כימיים ששיערנו מכיל באופן טבעי ונותן מראה מודגש, אך סקסי וחופשי, ולפעמים מראה החוף הזה הוא בדיוק מה שבא לנו.

בדיוק בשביל זה קיימים מוצרים שמטרתם לחקות את פעולת מי הים. אבל איך הם עושים זאת? בקבוקי מי המלח שנמכרים בחנויות אינם זהים למי הים. הם מכילים רכיבים נוספים שמטרתם לשנות את טקסטורת השיער תוך כדי שמירה על ברק ורכות. לעיתים הם מכילים נתרן-כלרוריד, בדיוק כמו במי הים, ולעיתים מכילים גם שמנים, סיליקונים, גליצרין ,חומרי ריח וחומרים משמרים. לעיתים מוצרים אלה מכילים מגנזיום סולפאט (לא, לא מדובר באותם סולפאטים שקיימים בשמפו שלכן), שגם כן מסייע בהגדלת קשרי המימן שבשיער והדגשת המראה המתולתל.

בכל מקרה, שימוש בספריי מלח לאורך זמן עלול לייבש את השיער ולכן מומלץ להשתמש בו יחד עם "חוצץ" כלשהו, מרכך ללא שטיפה, קרם לחות וכדומה.

למי זה טוב?

למי שמעוניינת במראה חוף סקסי ושובב

למי זה לא טוב?

מי שרוצה מראה יותר מלוטש ומסודר.

מדי פעם סביר כי כולנו נוכל להנות מיתרונות המוצר שמסייע בהגדרת התלתלים, במיוחד בשילוב עם מוצרים נוספים, אולם לא מומלץ להשתמש באופן יומיומי על מנת לא לגרום לייבוש השיער בטווח הארוך (במיוחד במוצרים המכילים מגנזיום-סולפאט אשר גורם לייבוש שכבת הקרטין עצמה). קיימים מוצרים המכילים שמן מגנזיום במקום מגנזיום סולפאט (MgCl2). אלו פוגעים פחות במבנה השיערה אך גם פחות יעילים בהדגשת התלתלים.

איך משתמשים?

על שיער לח לאחר שימוש בסרום או קרם לחות, להתיז ספריי מי מלח ולאחר מכן לייבש בתנועות כיווץ יחד עם המגבת.

לא מומלץ להשתמש במי ים אמיתיים משום שלא יעבור זמן רב והריח שלהם לא יהיה כל-כך סימפטי. אז אם אינך מתכוונת להחליף את המים מדי יום, ואינך רוצה להריח כמו סושי שפג תוקפו, מוטב להצמד למוצרים המפוקחים.

 

כתבה ואיירה: ריקי קליין, המדענית של קהילת מתולתלות.

הכותבת הינה בעלת תואר שני בהנדסה כימית מהטכניון.

בהמשך – שמפו יבש. השארו מעודכנות!