איך להשתקם מהחלקה יפנית? המסע מעבדות לחירות

אוריין פז | אפריל 5, 2015

איך להשתקם מהחלקה יפנית

אלו מכן שעשו החלקה יפנית וודאי יודעות כמה התהליך חזרה ממנה הוא מייגע. החלקה יפנית, להבדיל מהחלקה ברזילאית, קרטין או דומותיה שאינן מאושרות ע"י משרד הבריאות, היא החלקה שמשנה את מרקם הקשרים הכימיים בשיערה כך שהשיער שהוחלק נשאר חלק לעד.

מכיוון ששיער גדל, השורשים תמיד יגדלו כמו השיער המקורי שלנו, כי DNA אי אפשר לשנות. לכן מתולתלות שהחליקו ורוצות לחזור לשיערן המקורי נאלצות להתמודד עם מראה החצי-עליון-מתולתל-חצי-תחתון-חלק שהוא לא בדיוק אטרקטיבי לרובינו.

אז מה עושים? איך יוצאים מהבית מבלי להיראות כאילו עברנו דרך מערת עטלפים? ישנן מספר אפשרויות:

לעשות פן על השורשים עד שהשיער יגדל

היתרון: אחרי שנים שבהן ניסית להפוך את השיער שלך לחלק בכל צורה אפשרית, את בטח כבר סיפחת לעצמך שיטות טובות לפן/מחליק. בשיטה זו אף אחד לא ישים לב שהתלתלים גדלים להם לאט לאט מתחת לפן

החיסרון: את עושה עוד יותר נזק לשיער שגדל. התלתלים נפתחים יותר, השיער מתייבש מכל החום שהוא סופג ובסופו של דבר אחרי שכבר כל השיער גדל, את נשארת עם שיער שלא ממש ברור מה הצורה שלו (מניסיון!) ואת צריכה לחכות עוד כמה שנים כדי שהשורשים שלא חוו את החום של הפן- יגדלו.

לעשות בייביליס על הקצוות החלקים

היתרון: את לא הורסת את השיער החדש שגדל אלא רק את השיער המוחלק ולכן את לא צריכה לחכות תקופה כפולה עד שהשיער יחזור לעצמו.

החסרון: בייביליס לוקח הרבה זמן ובמיוחד כשעושים אותו על הקצוות המוחלקים בשיער. כמו כן צריך להתאמץ כדי לקבל תוצאה בה החלק התחתון של השיער משלים את החלק העליון.

קוקו גבוה

היתרון: פשוט ומהיר.

החסרון: את מותחת לעצמך את השיער ובכך את מזיקה לו ולתלתלים החדשים שגדלים.

להסתפר קצר

היתרון: זה שיקי, זה מיוחד, והשיער פשוט גדל טבעי ואת פוטרת את עצמך מלהסתבך עם חצי חלק וחצי מתולתל.

החיסרון: לא מתאים לכולן, גם מבחינת מבנה פנים וגם מבחינת סוג השיער שגדל ולכן כדאי לברר טוב טוב לפני כן ואם אפשר גם באמצעות צילומי אילוסטרציה, איך זה הולך להיראות.

תיסרוקות

לנצל את המצב ואת הנפח שנוצר בחלק העליון של השיער וליצור תסרוקת מוגבהת באמצעות סיכות סבתא שמאפשרת נפח למעלה בעוד השיער למטה מוחלק.

היתרון: אין פגיעה בשיער.

החיסרון: את צריכה להפגין יצירתיות מפוארת כשכבר רוב השיער נהיה מתולתל ונשארו כמה קצוות חלקים.

Let it go

כמו כל דבר בעולמינו המתולתל, גם כאן הכל עניין של השקפה. אם לא יהיה אכפת לנו מה הסביבה חושבת ואם נקבל את עצמינו כפי שאנחנו ונלך עם השיער כפי שהוא, אולי אפילו ניצור אופנה חדשה.

היתרון: לא מצריך מאמץ מיוחד.

החיסרון: פחות מתאים לבעלות ביטחון עצמי נמוך.

מה שלא תבחרי לעשות, העיקר שתבחרי בשיער המתולתל!

בהצלחה